Totalny paraliż Pasłęka. Potężna awaria sieci wodociągowej.

Krzysztof Kopański. Opublikowano w Sprawy ogólne | 5324 odsłon.

b_300_300_16777215_00_images_stories_kran2.jpgDzisiejszy poranek wigilijny zapamięta niemal każdy Pasłęczanin i mieszkańcy niektórych okolicznych wsi. Około godz. 5 nad ranem wystąpiła poważna awaria sieci wodociągowej. Pękła rura tuż koło mostu, u zbiegu ulic Zamkowej  i Augustyna Steffena w Pasłęku. Boleśnie odczuł to p. Zenon G., któremu zalało piwnice i piec centralnego ogrzewania.

Najpierw pojawiła się straż pożarna, która wypompowywała wodę z piwnicy poszkodowanego. Od wczesnych godzin porannych pracuje ekipa Pasłęckiego Przedsiębiorstwa Usług Wodno-Kanalizacyjnych. Ekipę dozoruje p. dyrektor PUWK Pryczek. Powstał ponad 2- metrowy wykop w poszukiwaniu źródła awarii. Pracują pompy. Każdy uwija się jak może, bo wie, co dziś oznacza brak wody dla miasta.

Zablokowana zostala ul. Zamkowa zwana potocznie Serpentyną. Straż miejska kieruje wszystkie samochody  z Ronda Itzhoe  drogą okrężną  na trasę S7 lub przez Krosno. Policja blokuje wjazd na ul. Zamkową. Również przez Młyńską Górę nie sposób dostać się przez most na rzece Wąskiej.

Wychodzi również to, o czym mówię od dawna, brak alternatywnego wjazdu do miasta!!! Władze udają, że nie ma problemu.

Błoto po kolana, czyli ciężka droga do szkoły naszych dzieci

Krzysztof Kopański. Opublikowano w Sprawy ogólne | 4667 odsłon.

b_300_300_16777215_00_images_stories_ciekadospnr2.jpg Temat błotnistych dróg, czy ciągów pieszych naszych północnych osiedli Pasłęka jest powszechnie wiadomy. Burmistrz Śniecikowski omija go szerokim łukiem, który go irytuje, a nawet drażni. Dziś parę słów poświęcę jednej sprawie, która codziennie spędza sen z powiek rodzicom wysyłającym swoje pociechy do szkoły. Pogoda. Tak, to właśnie ona urasta często do problemu numer jeden. Dlaczego? A no dlatego, że jeśli pada deszcz, to dzieciaki z naszego osiedla czeka wyprawa przez błotnistą ścieżkę łączącą ul. Traugutta z ul Sprzymierzonych, a tym samym ze Szkołą Podstawową nr 2. W ubiegłym roku kiedy uchwalono miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego złożyłem wniosek o zaplanowanie owej ścieżki. Zespół projektantów i Rada Miejska przychylili się do wniosku. I chwała im za to.

Ale niestety, jak to u nas działań błyskawicznych próżno by się spodziewać.

Pierwsze urodziny bloga, czyli blogowe podsumowanie minionego roku

Krzysztof Kopański. Opublikowano w Sprawy ogólne | 4013 odsłon.

b_300_300_16777215_00_images_stories_atlas.jpgMinął rok, od kiedy rozpocząłem "przygodę" z pisaniem bloga. W swoim zamyśle blog został zdefiniowany  jako nośnik informacji przybliżający funkcjonowanie samorządu od kuchni opatrzony moim komentarzem, ale przez zastosowaną formułę i Państwa komentarzami również. Piszę tu o sprawach, o których próżno by szukać rzetelnej informacji, szczególnie niewygodnej dla władzy, która skrzętnie chce zamieść pod dywan, to co jest dla niej niekorzystne i nie przysparza jej splendoru.

Tajemniczy bunkier na terenie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Pasłęku?!

Krzysztof Kopański. Opublikowano w Sprawy ogólne | 4437 odsłon.

Zaintrygował mnie ostatni wpis internauty "artka" na moim blogu następującej treści:
ktoś słyszał?ktoś wie??czy to prawda?że pod w/w orlikiem jest bunkier który to szybko został zasypany i sprawę wyciszono.hmmm ile w tym prawdy ciekawi mnie to Panie Krzysztofie.Pozdrawiam
Postanowiłem zasięgnąć informacji u samego źródła i zapytałem się o to "odkrycie" burmistrza Śniecikowskiego na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Pasłęku, która odbyła się w dniu 9 listopada 2011r..
Okazało się bowiem, że coś jest na rzeczy.