Nieodśnieżone chodniki i drogi w Pasłęku cz.3

Krzysztof Kopański. Opublikowano w Interpelacje | 1841 odsłon.

Zima pisze własne scenariusze i ponownie 29 grudnia 2010r. zmuszony byłem na sesji zwrócić uwagę na niedbalstwo władz o stan utrzymania chodników i niektórych dróg.

Odgarnięty śnieg i lód z ulicy Kraszewskiego "lądował" na chodniku, stąd chodzimy po jezdni narażająć siebie i kierowców na niebezpieczeństwo.

Rondo jest również  skute lodem i zasypane śniegiem. Szczególnie niebezpiecznie jest na moście, gdzie zalega nawet do 0,5m metra lodu i śniegu.  

(Tu zwróciłem się do P. M. Romanowskiego - z-cy Starosty Powiatu Elbląskiego, który był obecny na sesji)... Chodniki przy ulicach powiatowych są również zasypane śniegiem np. ul. Zamkowa i Wojska Polskiego i gdyby nie właściciele pobliskich posesji nie można byłoby w ogóle przejść. Czy zarząd powiatu przeznaczył jakiekolwiek środki na odśnieżanie chodników w Pasłęku?

W odpowiedzi na moją interpelację p. Kierownik Adrusewicz obiecał usunięcie śniegu z chodnika na ul. Kraszewskiego i chodnik został faktycznie odśnieżony.

Pozostałymi sprawami miał się zająć Zarząd Dróg Powiatowych z siedzibą w Pasłęku , który łącznie ze starostą, niestety nie udzielił informacji do dnia dzisiejszego: jaka kwota jest przeznaczona na odśnieżanie chodników w Pasłęku, a i działań w tym zakresie też specjalnie nie widać. Czyżby zima totalnie zmroziła "powiat"?  

PS. "Nasz" starosta Maciej Romanowski wymknął się z obrad rady już po pierwszej przerwie i tyle go widzieliśmy.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież