Zagrzybienie świetlicy w Mariance

Krzysztof Kopański. Opublikowano w Interpelacje | 460 odsłon.

Z sesji Rady Miejskiej z dnia 24 czerwca 2016r.

Chciałbym zwrócić uwagę na występujące zagrzybienie świetlicy w Mariance. W związku z tym, że w ostatnim czasie robiono remont w tej świetlicy, chciałbym wiedzieć  ile będzie kosztowało usunięcie zagrzybienia oraz kto za to zapłaci.

Na interpelację  odpowiedzi udzielił E. Andrusewicz kierownik Referatu Budownictwa i Gospodarki Komunalnej

Zagrzybienie to powstało w wyniku zacieków spowodowanych nieszczelnością dachu, wynikającą ze źle wykonanego remontu przez wykonawcę. W sprawie źle wykonanej inwestycji wciąż toczy się postępowanie sądowe. Obecnie prowadzone są prace związane z naprawą dachu i osuszeniem stropodachu świetlicy. Wykonane zostało uszczelnienie papowego pokrycia dachu oraz zainstalowane zostały kominki wywietrzne. Ostateczne usunięcie skutków zacieków będzie możliwe po całkowitym osuszeniu sufitu i ścian. Wówczas zostanie wykonane malowanie świetlicy.

Następnie głos zabrał Burmistrz Pasłęka, który dodał, że remont świetlicy wiejskiej w Mariance wykonał ten sam wykonawca, który wykonał remont świetlicy w Borzynowie. W tamtej świetlicy remont wykonano prawidłowo. Pan Andrusewicz podjął kroki, aby naprawić błędy wykonawcy, ale niestety z nieznanych przyczyn w dalszym ciągu po intensywnych opadach deszczu pojawiają się  zacieki. 

Całość sprawy opisałem na stronie głównej bloga 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież