Spokojnie, to tylko awaria...tężni

Krzysztof Kopański. Opublikowano w Samorząd Miejski | 1633 odsłon.

awaria 1   awaria 2Za ponad 50 tysięcy złotych w sierpniu tego roku została wykonana tężnia. Tężnia to może za dużo powiedziane. Jeśli ktoś był w Ciechocinku i widział prawdziwą tężnię, to w porównaniu z nią „pasłęckie cudeńko” to mini, a może nawet mikrotężnia.

Kiedy wraz z koleżeństwem udaliśmy się do Parku Ekologicznego, by zobaczyć ową inwestycję, to mocno się natrudziliśmy, by ją znaleźć.

Ja (także z racji z swojego wzrostu) zadzierałem głowę w jej poszukiwaniu, oczekując czegoś wysokiego. Jakież było moje zdziwienie  i pozostałych radnych z naszego klubu, gdy na górce nieopodal toalety, tuż przy linii lasu natrafiliśmy na ów obiekt.

Niepozorny stos tarninowych gałązek, w systemem zasilania solanką i wanną odpływową wydał się nam wszystkich namiastką tężni, jaką sobie wyobrażaliśmy.

Teraz rozumiemy burmistrza, że pierwotny pomysł umieszczenia ten mini tężni na obecnym targowisku, byłby jeszcze większą porażką inwestycyjną, niż ten aby głęboko schować ją w lesie, do tak naprawdę chwalić nie ma czym.

Burmistrz Śniecikowski w ramach akcji wyborczej biegał w szortach (fit musi być) lub jeździł rowerem do owej tężni, aby siadywać na ławce i prowadzić wyborcze pogaduchy z napotkanymi mieszkańcami. Plany pokrzyżowała mu sama tężnia, albowiem ta zastrajkowała. A to solanki brak, a to problem z zasilaniem. Jednym słowem klapa.

 

Wypadałoby zawiadującego tym przybytkiem dyrektora MOSiR przestrzec przed zbyt długim niezraszaniem owych tarninowych gałązek, gdyż przesuszone mogą być łatwym materiałem na ognisko.

Ale jakby się kto pytał, to tężnię mamy, a co.  Dokładnie jak  w kultowej komedii Kogel-mogel II - parafrazując słowa starszej pani Solskiej –

…Jak to w Pasłęku, tężni nie mają,

a mają…

A że nie działa,

ale kto by miał teraz do tego głowę...

Komentarze  

0 #1 antoni 2018-09-30 22:50
Tężnia koło kibla, w tym mieście absurd gon absurd. Jak to cudo zobaczyłem, to też myślałem,że to skład drewna na ognisko. To przypomina parodię tężni, tak jak krzyż przy kąpielisku!!!
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież