Chodnik na ul. Traugutta robi się. Będzie bezpiecznie

Krzysztof Kopański. Opublikowano w Samorząd Miejski | 1352 odsłon.

1 2I stało. Moje zabiegi od 2006 roku, by na ulicy Traugutta powstał chodnik właśnie się ziszczają. Kolejne interpelacje w sprawie budowy chodnika na ul. Traugutta kierowane do burmistrza Śniecikowskiego poza przesyłaniem ich do Zarządu Dróg Powiatowych w Elblągu z siedzibą w Pasłęku nie dawały spodziewanego rezultatu.

Pierwszy przełom nastąpił w kwietniu 2016r., przy okazji składania petycji staroście Maciejowi Romanowskiego w sprawie modernizacji ulicy Augustyna Steffena w Pasłęku. W moich wysiłkach od początku wspierali mnie radni z Klubu "Pasłęk Razem" (Teresa Czerska, Damian Olbryś oraz Bogdan Rogalski).

Pan Starosta Maciej Romanowski ze zrozumieniem odniósł się do mojej prośby w sprawie realizacji chodnika i został on pozytywnie zaopiniowany przez Zarząd Starostwa. Jako samorząd pasłęcki zadeklarowaliśmy współfinansowanie jego po połowie, choć w praktyce po wygranym przetargu przez firmę „TRAKT” Pasłęk ofiarował mniejszą kwotę niż zadeklarował.

W sumie koszt budowy chodnika wyniesie 448 tysięcy złotych i obejmuje m.in. wykonanie chodnika z kostki betonowej szerokości 2 m wraz ze zjazdami o łącznej powierzchni 433m2, kanalizacją deszczową i 6 przejściami dla pieszych.

1 4  1 3

Całą inwestycję nadzoruje Zarząd Dróg Powiatowych w Elblągu z siedzibą w Pasłęku, z dyrektorem Ryszardem Zającem na czele, któremu również zależy na bezpieczeństwie naszych mieszkańców.

Termin wykonania zadania przypada na 31.10.2018r. Zważywszy na fakt, że firma od niedawna przystąpiła do pracy, z pewnością będzie trudno dotrzymać zakreślony w umowie termin, ale rozwiązanie problemu bezpieczeństwa pieszych na ul. Traugutta jest już bliskie.

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież