Plac zabaw dla dzieci na Zydlongu naprawdę potrzebny

Krzysztof Kopański. Opublikowano w Samorząd Miejski | 1461 odsłon.

1 6

W dniu 9 stycznia 2015 roku złożyłem wniosek o zmianę przeznaczenia w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego działki nr 135/1 położonej przy ul. Kochanowskiego w Pasłęku i przeznaczenia jej na tereny sportu i rekreacji tak, aby w tym miejscu mógł powstać plac zabaw dla dzieci.

Na tym terenie od wielu lat panuje totalny nieporządek, podczas gdy jego gospodarzem i właścicielem jest Gmina Pasłęk, czyli do obowiązków burmistrza należy dbałość od jego stan.

Dawniej był tu rożen, gdzie serwowano kiełbaski z rożna i piwo. Obiekt wykonany jest z drewna, a czasy jego „świetności” minęły bezpowrotnie. Dziś popadł w całkowitą ruinę i straszy swoim widokiem.

Gmina nie usuwa krzaków i drzew, które samoistnie wyrosły. Robiąc zakupy w sklepie spożywczym p. Joli codziennie spoglądamy na ten rażący obraz niedbalstwa.

Dopiero w maju 2018r. mój wniosek został rozpatrzony pozytywnie w zakresie zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego.

Z kolei na sesji sierpniowej jako radni uchwaliliśmy przystąpienie do zmiany planu z tym zakresie.

 1 5    1 1

 

Finalna zmiana planu zagospodarowania przestrzennego pozwoli na realizację placu zabaw dla dzieci z naszego osiedla i w końcu zniknie ten żenujący obrazek nieporządku z przestrzeni publicznej.

Dzieciaki  wreszcie znajdą trochę miejsca dla siebie i przestaną bawić się na osiedlowych ulicach.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież