Trwa przycinka przydrożnych drzew, a pisma krążą…

Krzysztof Kopański. Opublikowano w Samorząd Miejski | 1442 odsłon.

wycinkaOkres późnej jesieni i zimy sprzyjają przycinaniu drzew, która są w fazie spoczynku. Dla różnych gatunków ten okres kształtuje się  odmiennie, stąd też jest to najbezpieczniejsze właśnie teraz.

Równie ważne jest to dla ptaków, które w tym okresie nie gniazdują i nie ma ryzyka zniszczenia gniazd.

Dla wszystkich pieszych poruszających się po pasłęckich chodnikach niejednokrotnie uciążliwością są nisko rosnące gałęzie drzew, stąd moja interpelacja, by wykorzystać ten okres i wykonać przycinkę drzew wzdłuż dróg ul. Sprzymierzonych oraz ul. Zamkowej (potocznie zwanej Serpentyną). 

O ile Rejon Dróg Wojewódzkich kończy już przycinkę drzew na ul. Sprzymierzonych, o tyle   na ulicy Zamkowej Zarząd Dróg Powiatowych na razie się nie kwapi z wykonaniem przycinki. No, ale nie przesadzajmy to dopiero początek sezonu. Zresztą przycięto już drzewa przy ul. Bankowej (droga powiatowa).

Przy okazji sprawy swojej interpelacji przeczytałem w piśmie skierowanym w dniu 2 grudnia 2016r.  do obu zarządców dróg i podpisanym przez mgr Eugeniusza Andrusewicza kierownika Referatu Budownictwa i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Pasłęku czytamy:

Dotyczy: zajęcie stanowiska w sprawie interpelacji złożonej na sesji Rady Miejskiej w Pasłęku

Dnia 25 listopada 2016r. na sesji Rady Miejskiej w Pasłęku złożona została interpelacja dotycząca przycięcia gałęzi drzew, które znajdują się w skrajni drogowej ulicy Sprzymierzonych (  droga wojewódzka nr 513) ….drogi powiatowej ulicy Zamkowej  w Pasłęku. Z związku z powyższym zwracam się z uprzejmą prośbą o zajęcie stanowiska w sprawie.

Hmm, nie wiem, co mam o tym myśleć? Pan kierownik, który za te rzeczy odpowiada i sam powinien o nie zabiegać u właściwych instytucji, prosi o zajęcie stanowiska w sprawie interpelacji..?

A przecież wystarczyłoby ruszyć się za biurka, dokonać przeglądu ulic i wystąpić z własnym wnioskiem, zamiast pisać banialuki.

Czy radny za każdym razem musi pokazywać palcem, co trzeba zrobić?

A może bardziej właściwym zajęciem dla Pana kierownika zarabiającego kilka tysięcy złotych w Urzędzie Miejskich w Pasłęku  jest asysta przy ustawianiu choinek świątecznych na placach i skwerach.

Mission impossible po pasłęcku pod specjalnym nadzorem…

Ręce opadają.

Komentarze  

+1 #1 obserwator 2016-12-19 08:38
Weź się lepiej Gienek do roboty, bo pisarz z siebie żaden
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież