…Panie, Śniecikowski musi odejść! Dość tego!

Krzysztof Kopański. Opublikowano w Samorząd Miejski | 2135 odsłon.

imag0877...Panie radny, powiedz Pan burmistrzowi, że jest zwykły oszust i kłamczuch. Biegał po Zydlongu i obiecywał, że ulice zrobi, że będzie jak w mieście. Tylko na mnie głosujcie - prosił. I co z tego mamy. Tylko projekty. Jakieś papiery dla zamydlenia oczu. A teraz  słyszę, że jakąś Firmową trzeba robić. Panie, jaka Firmowa, gdzie to w ogóle jest? Pierwszy raz słyszę o jakiejś ulicy Firmowej. To zwykłe poniżanie naszego osiedla i nas jako mieszkańców. Za co płacimy podatki, za piach i błoto w XXI wieku? Wstyd, wielki wstyd…

…Panie , niech tu tylko przyjedzie, to i  niech ludziom w oczy powie, co dla nas zrobił odkąd rządzi Pasłękiem. Co zrobił dla naszego osiedla, bo Kraszewskiego to robiło województwo i niech ludzi nie tumani. Co z chodnikiem na Traugutta. Całe ulice powiatowe za miliony porobił, a tu na chodnik żałuje 300 -400 tysięcy.  Ileż można błagać, prosić. Co to on  król, a my jego pachołki. My swój honor mamy.

…Panie,  Śniecikowski musi odejść! Dość tego!

Tymi słowami, mieszkańcy osiedla Zydlong w Pasłęku stale wyrażają swój sprzeciw przeciwko działaniom burmistrza Śniecikowskiego, który w kampanii wyborczej obiecywał wykonanie ulic na osiedlu. Kampania się skończyła i po obiecankach został tylko przysłowiowy kurz.

Przypomnieć burmistrzowi należy, że poprzednia Rada Miejska w Pasłęku uchwaliła w 2014r. wykonanie dokumentacji projektowej  na przebudowę ulic gminnych: Buczka, Lanca, Nowowiejskiego i Zawiszy Czarnego. Ulice te od początku ich istnienia nie posiadają jakiegokolwiek utwardzenia, urządzonych poboczy i chodników. Po prostu średniowiecze.

Dokumentacja projektowa wraz z pozwoleniem na budowę została ukończona w 2015r.. Wówczas w wrześniu zgłosiłem włączenie realizacji tych  ulic do projektu budżetu na 2016r..

Oczywiście burmistrz Śniecikowski wycofał się z projektu budowy ulic, gdyż uznał, że ważniejsza jest ulica Firmowa, obok dawnej fabryki mebli i ul. Bohaterów. Westerplatte. Twierdził, że zgłosił się przedsiębiorca, który chce przenieść zakład produkcji okien z innej lokalizacji w to właśnie miejsce i obiecuje stworzenie nowych miejsc pracy.

Moim zdaniem, nowe miejsca pracy są bardzo ważne, ale na sam moment budowy zakładu wystarczą płyty betonowe, a dopiero później można zbudować drogę. Kto dziś będzie chodził 2-metrowej szerokości chodnikami Zresztą już raz samorząd zbudował ulicę Firmową (dokładnie jej 70m) specjalnie dla  firmy meblowej, a ta wkrótce upadła.

Czy to jest tak, że kto zaświeci kluczykami od mercedesa, to burmistrz już biegnie i robi wszystko pod jego dyktando?

Są przecież wieloletnie plany, uzgodnienia, wydane dziesiątki tysięcy złotych i raptem zmieniamy je od tak. Dla czyjegoś kaprysu.

Czy to nie jest tak, że prawdziwy powód budowy drogi to podział prywatnych działek pod budownictwo mieszkaniowe, a inwestor to tylko przykrywka i tłumaczenie czegoś, co logicznie nie da się dziś wytłumaczyć.

Burmistrz Śniecikowski na specjalnej sesji Rady Miejskiej zwołanej w tym celu 25 lipca 2016r. chce od radnych zgody na wydatkowanie ponad 2,2 mln złotych na ulicę Firmową, gdzie wiatr hula i nikt nie mieszka. Podczas, gdy taka kwota wystarczyłaby na cztery wnioskowane małe ulice na Zydlongu, gdzie mieszkańcy od lat czekają na ludzkie warunki bytowania.

Trzeba naprawdę dużo złej woli i ignorancji ze strony burmistrza Śniecikowskiego, by tak postępować.

b_300_300_16777215_00_images_stories_imag0874.jpgb_300_300_16777215_00_images_stories_imag0875.jpgb_300_300_16777215_00_images_stories_imag0878.jpg