…Panie, Śniecikowski musi odejść! Dość tego!

Krzysztof Kopański. Opublikowano w Samorząd Miejski | 1940 odsłon.

imag0877...Panie radny, powiedz Pan burmistrzowi, że jest zwykły oszust i kłamczuch. Biegał po Zydlongu i obiecywał, że ulice zrobi, że będzie jak w mieście. Tylko na mnie głosujcie - prosił. I co z tego mamy. Tylko projekty. Jakieś papiery dla zamydlenia oczu. A teraz  słyszę, że jakąś Firmową trzeba robić. Panie, jaka Firmowa, gdzie to w ogóle jest? Pierwszy raz słyszę o jakiejś ulicy Firmowej. To zwykłe poniżanie naszego osiedla i nas jako mieszkańców. Za co płacimy podatki, za piach i błoto w XXI wieku? Wstyd, wielki wstyd…

…Panie , niech tu tylko przyjedzie, to i  niech ludziom w oczy powie, co dla nas zrobił odkąd rządzi Pasłękiem. Co zrobił dla naszego osiedla, bo Kraszewskiego to robiło województwo i niech ludzi nie tumani. Co z chodnikiem na Traugutta. Całe ulice powiatowe za miliony porobił, a tu na chodnik żałuje 300 -400 tysięcy.  Ileż można błagać, prosić. Co to on  król, a my jego pachołki. My swój honor mamy.

…Panie,  Śniecikowski musi odejść! Dość tego!

Tymi słowami, mieszkańcy osiedla Zydlong w Pasłęku stale wyrażają swój sprzeciw przeciwko działaniom burmistrza Śniecikowskiego, który w kampanii wyborczej obiecywał wykonanie ulic na osiedlu. Kampania się skończyła i po obiecankach został tylko przysłowiowy kurz.

Przypomnieć burmistrzowi należy, że poprzednia Rada Miejska w Pasłęku uchwaliła w 2014r. wykonanie dokumentacji projektowej  na przebudowę ulic gminnych: Buczka, Lanca, Nowowiejskiego i Zawiszy Czarnego. Ulice te od początku ich istnienia nie posiadają jakiegokolwiek utwardzenia, urządzonych poboczy i chodników. Po prostu średniowiecze.

Dokumentacja projektowa wraz z pozwoleniem na budowę została ukończona w 2015r.. Wówczas w wrześniu zgłosiłem włączenie realizacji tych  ulic do projektu budżetu na 2016r..

Oczywiście burmistrz Śniecikowski wycofał się z projektu budowy ulic, gdyż uznał, że ważniejsza jest ulica Firmowa, obok dawnej fabryki mebli i ul. Bohaterów. Westerplatte. Twierdził, że zgłosił się przedsiębiorca, który chce przenieść zakład produkcji okien z innej lokalizacji w to właśnie miejsce i obiecuje stworzenie nowych miejsc pracy.

Moim zdaniem, nowe miejsca pracy są bardzo ważne, ale na sam moment budowy zakładu wystarczą płyty betonowe, a dopiero później można zbudować drogę. Kto dziś będzie chodził 2-metrowej szerokości chodnikami Zresztą już raz samorząd zbudował ulicę Firmową (dokładnie jej 70m) specjalnie dla  firmy meblowej, a ta wkrótce upadła.

Czy to jest tak, że kto zaświeci kluczykami od mercedesa, to burmistrz już biegnie i robi wszystko pod jego dyktando?

Są przecież wieloletnie plany, uzgodnienia, wydane dziesiątki tysięcy złotych i raptem zmieniamy je od tak. Dla czyjegoś kaprysu.

Czy to nie jest tak, że prawdziwy powód budowy drogi to podział prywatnych działek pod budownictwo mieszkaniowe, a inwestor to tylko przykrywka i tłumaczenie czegoś, co logicznie nie da się dziś wytłumaczyć.

Burmistrz Śniecikowski na specjalnej sesji Rady Miejskiej zwołanej w tym celu 25 lipca 2016r. chce od radnych zgody na wydatkowanie ponad 2,2 mln złotych na ulicę Firmową, gdzie wiatr hula i nikt nie mieszka. Podczas, gdy taka kwota wystarczyłaby na cztery wnioskowane małe ulice na Zydlongu, gdzie mieszkańcy od lat czekają na ludzkie warunki bytowania.

Trzeba naprawdę dużo złej woli i ignorancji ze strony burmistrza Śniecikowskiego, by tak postępować.

b_300_300_16777215_00_images_stories_imag0874.jpgb_300_300_16777215_00_images_stories_imag0875.jpgb_300_300_16777215_00_images_stories_imag0878.jpg

Komentarze  

+2 #2 mieszkaniec 2016-09-19 06:19
Oprócz ulic gminnych: Buczka, Lanca, Nowowiejskiego i Zawiszy Czarnego do budowy są też powiatowe, w pierwszej kolejności Paderewskiego i Chopin. Niech władze w końcu coś zrobią dla tego osiedla, czas najwyższy.
Cytować
+6 #1 Antoni 2016-07-25 19:47
Mieszzańcy Zydlonga mają rację. Dodatkowo miasto powinno zacząć szukać funduszy na wybudowaniu ulicy i mostu łączącego ul.Sprzymiezonych z ul.Wojska Polskiego jako alternatywną trasę dla serpentyny. Najgorsze jest to, że burmistrz wszystko robi na hurra bez żadnego planu na przyszłość, inwestycja każda ma opóźnienie albo jest kompletnie od czapy!!!
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież