Grudniowy numer "Kuriera Pasłęckiego" pod choinkę i na Nowy Rok

Krzysztof Kopański. Opublikowano w Samorząd Miejski | 1885 odsłon.

 

b_300_300_16777215_00_images_stories_kur2_001.jpgW grudniowym numerze „Kuriera Pasłęckiego” przeczytacie Państwo wiele ciekawych artykułów, które przygotował nasz stały zespół redakcyjny oraz nowi korespondenci.

Gazetę otwiera artykuł „ Nietykalny dyrektor, czy pseudoredaktor” autorstwa Damiana Olbrysia okraszony wyjątkowym portretem jego bohatera.  

O tajemniczej studni zlokalizowanej na dziedzińcu pasłęckiego zamku pisze w artykule „Tajemnice Pasłęka – studnia zamkowa”  Janusz Otręba.

W artykule „Podyskutujmy o naszych sprawach” Bogdan Rogalski zachęca do oceny działań władzy i prowadzenia aktywnej dyskusji w celu dokonania zmian w uprawianiu polityki w wymiarze samorządowym.

Ten sam autor, na przykładzie zgłoszonej przez siebie interpelacji radnego, zwraca uwagę, na wielokrotnie powtarzający się fakt bardzo słabej jakości przygotowywanych materiałów sesyjnych, które budzą wiele wątpliwości, co ich autorzy mieli na myśli.

Ci, którzy przeoczyli, bądź nie mieli dostępu do internetu w artykule mojego autorstwa „Jubileusze, jubileusze, ale ile to kosztowało” znajdą odpowiedź na  interpelację w sprawie wysokości kosztów organizacji wrześniowych uroczystości jubileuszowych w Pasłęku.

W „Bożonarodzeniowych przemyśleniach” Jan Lewdorowicz z właściwym sobie dystansem i poczuciem humoru odniósł się do przedświątecznej rzeczywistości. Pan Jan okrasił nasz numer również graficznie, za co bardzo mu dziękujemy.

Szalenie interesujący pomysł będący antidotum na kosztowne jubileusze zgłasza Wiesław Śliwka, który opisuje w artykule „ Pasłęcka skrzynia czasu”.

W artykule ” O pozycji organizacji pozarządowych w Polsce i gminie Pasłęk”  poznamy mechanizm funkcjonowania tego typu organizacji na naszym, gminnym podwórku i zawłaszczania ich przez władze. Autor Tomasz Rozenbajger zaprasza również na 24 finał WOŚP w Pasłęku.

Relację z  maratonu pisania listów Amnesty International w ZS w Pasłęku napisały Elżbieta Czerska, Magdalena Bała oraz Anna Żołądek.

Oczywiście w numerze nie zabraknie świątecznych i  noworocznych życzeń,  a przy tej okazji przedstawimy się  czytelnikom jako Klub Radnych  „ Pasłęk Razem” w specjalnym anturażu.

Komentarze  

-3 #2 Podpis 2016-01-02 18:13
Szanowny Panie, a może pochwali się Pan ile to Pan i Pana klub radnych przygotował projektów uchwał ... bo przecież macie taką inicjatywę. Odpowiadam ŻADNEJ - ZERO. Więc rzeczywiście Wasze materiały zawsze są merytorycznie i profesjonalnie przygotowane. Pomyślności życzę w Nowym Roku, bo wierzę w Pański intelekt.
Cytować
+3 #1 stały czytelnik 2015-12-26 12:47
Ciekawa gazeta, portret JP bardzo udany, życzę pomyślności i wielu tematów, pozdrawiam stały czytelnik
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież