Podziękowanie

Krzysztof Kopański. Opublikowano w Samorząd Miejski | 2623 odsłon.

b_300_300_16777215_00_images_stories_img_3432.jpg Szanowni Państwo,

W dniu 16 listopada 2014r.  wyborcy Miasta i Gminy Pasłęk zadecydowali, kto będzie zarządzał kolejną kadencję naszym samorządem. Z woli wyborców na stanowisku pozostał Wiesław Śniecikowski otrzymując 53,7% ważnych głosów.  W walce o fotel burmistrza Pasłęka dwa wyborcze komitety opozycyjne: KWW Krzysztofa Kopańskiego i KWW Janusza Otręby zebrały łącznie 46,3% głosów. Świadczy to  o tym, że niemal co drugi wyborca jest niezadowolony z rządów burmistrza Śniecikowskiego. Zaledwie 484 głosów zabrakło do drugiej tury wyborów na burmistrza, co średnio daje 32 głosy poparcia opozycji na każdy okręg.

Takiego wyniku nie odnotowano od wielu, wielu lat.

W stosunku do poprzednich wyborów w 2010r., kiedy startowałem sam zebrałem 36,2% głosów wyborców. Obecnie indywidulanie głosowało na mnie 24,8% i oczywiście w tym zakresie wynik jest słabszy. Janusz Otręba otrzymał 21,5% głosów.

Nie otrzymałem również mandatu radnego z okręgu nr 9, z którego startowałem, co właściwie jest zgodne z moją opinią, że dwie kadencje wystarczą. Wyborcy tym samym dali szanse kolejnemu kandydatowi, który chce pracować dla samorządu, a nie tylko brać diety.

Niestety, większość kandydatów na radnych, a potem radnych nie ma pojęcia o swojej roli w samorządzie, a głównie o obowiązku tworzenia dobrego prawa i kontroli oraz nadzoru nad działalnością burmistrza. Już wkrótce przekonamy się jak i czy nowo wybrani radni potrafią pracować na rzecz naszej społeczności, i po tym będziemy oceniać ich pracę w przyszłości.

Wszystkim, którzy wzięli udział w wyborach i udzielili mi poparcia oraz kandydatom z mojego komitetu wyborczego składam serdeczne podziękowanie za  okazane zaufanie i wiarę w możliwości dokonania zmian na lepsze.

Szczególne podziękowania kieruję do swoich koleżanek i kolegów kandydujących na radnych oraz osób i grup wsparcia, którzy wykazali ogromne zaangażowanie w czasie trwania kampanii wyborczej.

Raz jeszcze dziękuję i pozdrawiam.

Komentarze  

+3 #6 Do IKSa 2014-11-26 08:36
Szanowny Panie, nie krytykuj innych bo sam nie potrafisz się zachwać, albo potrafisz ale jak cham. Wystarczy spojrzeć do wpisu nr #4 i wszystko jasne. Życzę więcej samokrytycyzmu i optymizmu
Cytować
-5 #5 iks 2014-11-25 12:18
Dziekujesz kolezankom i kolegom. Powinienes zwracac sie do nich duza litera, ale czego wymagac. Ta twoja kamaryla sprawila, ze dostaliscie wlasnie tyle glosow a nie wiecej i nikt z was do rady nie wszedl. Jeszcze raz napisze: Pasleczanie nie cierpia narzekaczy i pouczaczy.
Cytować
-6 #4 iks 2014-11-25 12:14
Schowaj sie Kopanski do mysiej dziury, Takiego blamazu jak w glosowaniu na radnych nie zaliczyl nikt /no moze Otreba/. O czym to swiadczy? Trzeba miec pozytywny program a nie byc w kontrze do wszystkich i wszystkiego. Kandydat z twojego rejonu wygral bez zadnego programu. Widocznie ludzie wola takich niz pieniaczy, ktorzy zawsze sa na "nie" a diete biora. Bedziesz mial tyle odwagi zeby ten wpis nie wykasowc? Watpie.....
Cytować
+3 #3 Wyborca 2014-11-22 11:31
Panie Krzysztofie, za cztery lata sytuacja może się zmienić. Proszę nie dać o sobie zapomnieć i trzymać rękę na pulsie miasta.
Cytować
+1 #2 ma 2014-11-22 11:27
Spostrzeżenia:
1.jajcara dostała tyle samo głosów na radnego, źle to świadczy o kondycji wyborców.
Pytanie z innej beczki: czy opiekunka niepełnosprawnego może "kupić" jego majątek ?
Cytować
+3 #1 kibic 2014-11-21 17:02
Krzysztofie nic się nie staaało! Krzysztofie nic się nie staaało! Nasi w piłce przegrywali, przegrywali. Wszyscy na nich postawili krzyżyk, a tu masz, wygrywają i to nawet z Niemcami. Ale tak na poważnie: analiza błędów, synteza działań i jak to mówią otrzep "piórka" do roboty. Masz nas nie zostawiać na lodzie. Pamiętaj, jesteśmy z Tobą.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież